Symposium 2016 - Přednášející

Sympos 2016 pozvanka 1

 

 

Paul Grabscheid, viceprezident pro strategické plánování (USA)

grabscheid paul 120x150Strategie společnosti InterSystems

Paul Grabscheid je odborníkem na nástroje a technologie pro vývoj databází a aplikací. Tyto své znalosti a zkušenosti využívá od roku 1986 při svém působení na různých pozicích ve společnosti InterSystems, kde se věnuje produktovému plánování a marketingu.

Před nástupem do InterSystems působil jako marketingový ředitel ve společnosti Mathematica, která se zabývala databázovým softwarem a 4GL nástroji. Jeho úkolem zde byla celosvětová expanze společnosti. Mathematica byla později převzata firmou Martin Marietta a Paul Grabscheid se stal marketingovým ředitelem v tamějším oddělení pro informační technologie. Ve firmě Martin Marietta Paul Grabscheid dohlížel na marketingové postupy u mnoha produktových řad z oblasti systémového softwaru, aplikačního softwaru a počítačových služeb.

Mezi profesionální zkušenosti Paula Grabscheida patří také poradenství při vývoji systémů pro podporu rozhodování ve státním sektoru. Paul Grabscheid získal magisterský titul na Sloan School of Management, součásti Massachusetts Institute of Technology.

 

Bill McCormick, Product Management Director, Caché

Bill McCormickDatová platforma pro chytřejší řešení

(obsah bude doplněn)

Bill McCormick působí ve společnosti InterSystems Corporation jako produktový manažer. Zaměřuje se na vývojové technologie pro základní aplikace ze skupiny produktů InterSystems. Úzce spolupracuje jak se zákazníky, tak se zaměstnanci InterSystems, aby zajistil, že produkty InterSystems budou vývojářům profesionálních aplikací poskytovat potřebné pokročilé technologie.

V minulosti Bill McCormick pracoval v InterSystems jako manažer pro podporu aplikací ve světovém centru klientské péče (Worldwide Response Center), kde bylo jeho úkolem pomáhat zákazníkům co nejefektivněji využívat databázový a integrační software InterSystems.

Před nástupem do společnosti InterSystems v roce 1996 byl Bill McCormick prezidentem společnosti New England Clock Co, sídlící ve Farmingtonu v americkém státě Connecticut. Bill McCormick studoval na univerzitě v Yale a získal bakalářský titul v oboru historie.

 

Attila Tóth, Manažer prodeje, InterSystems, Maďarsko

attila toth 120pxModerní vývoj napříč vrstvami aplikací

(obsah bude doplněn)

Attila Tóth nastoupil do společnosti InterSystems v roce 2011 jako manažer prodeje. V předchozích 15 letech nasbíral celou řadu nejrůznějších odborných zkušeností od programování v jazyce MUMPS po nejnovější technologie InterSystems. Před svým nástupem do InterSystems vedl A. Tóth vývoj systémů pro řízení energií a dalších médií (utility management systems) u jednoho z dlouholetých aplikačních partnerů InterSystems v Maďarsku.

Attila Tóth získal magisterský titul v oboru hospodářská informatika na Univerzitě v Segedíně.

 

Stefan Wittmann, Product Manager

(obsah bude doplněn)

Stefan Wittmann řídí strategii a technologie pro mobilní aplikace. Než se stal členem týmu produktového managementu, pracoval jako manažer prodeje pro non-HealthCare sektor v německé pobočce InterSystems. S. Wittmann přišel do InterSystems v roce 2006 jako student-stážista, který měl na starosti European Campus Program, a v průběhu dalších let pak pracoval na různých pozicích v sektoru HealthCare i mimo něj.

Před nástupem do společnosti InterSystems programoval, implementoval a udržoval software ve firmách Schöll AG Darmstadt, Janotta.com a dalších a současně studoval matematickou informatiku na Technische Universität Darmstadt, kde získal titul magistr.

S. Wittmann je vývojář softwaru s výjimečnými dovednostmi, který perfektně rozumí svému oboru, což se ukázalo jako neocenitelné, když bylo potřeba v rekordním čase vyvinout novátorskou softwarovou aplikaci pro energetiku.

 

Ondřej Hoferek, sales engineer

Developer Community – Portál pro vývojáře

Máte technický dotaz týkající se technologií od firmy InterSystems? Chcete se o nich naučit něco navíc? Hledáte nejlepší postup pro optimalizaci vašeho kódu nebo nastavení? Nebo jste vyvinuli skvělý pomocný nástroj, o který se prostě musíte podělit s ostatními? To je jen malý zlomek možností, které vám nabízí nový vývojářský portál. Díky němu můžete být každý den v kontaktu s celou komunitou skládající se nejen z ostatních uživatelů našich produktů, ale i všech lidí podílejících se na jejich vývoji, testování a podpoře. Ukážeme si, jak můžete tento portál využít, aby byl vývoj vašich aplikací ještě jednodušší.

Ondřej Hoferek vystudoval obor Softwarové inženýrství na MFF UK v Praze. Během studií absolvoval vedle dlouhodobé stáže v InterSystems v letech 2008 až 2012 také stáž na univerzitě v Utrechtu, kde se věnoval např. funkcionálnímu programování, moderním databázovým technologiím a sémantickému webu. Po ukončení studií působil do roku 2015 jako poradce technické podpory v InterSystems. Poté se zařadil mezi technické konzultanty InterSystems pro střední Evropu. Specializuje se na pomoc partnerům při návrhu a vývoji různorodých aplikací a práci s produkty Ensemble a DeepSee.

 

Daniel Kutáč, senior sales engineer

Integrujeme OAuth 2.0 a OpenID Connect (prezentace a možná i “ruce na klávesnici”)

Provozujete firemní aplikaci, která pořizuje a udržuje vaše data a chcete je poskytnout někomu jinému? Ale přitom nechcete externistům vytvářet ve vašem systému účty? Pak si poslechněte, jaké možnosti Vám nabízí Open Authentication Framework.

Jak se připojím k IoT zaříazením?

Inteligentní zámek ke dveřím, detektory pohybu, "vylepšená" elektrická 220V zásuvka, raspberry, arduino.... To je jen miniaturní zlomek předmětů a zařízení, které spadají pod označení Internet věcí – IoT. Seznamte se s novými možnosti, které Vám Ensemble pro práci s těmito a podobnými zařízeními, nabízí.

Daniel Kutáč vystudoval jadernou fakultu na ČVUT v Praze. Od roku 2000 působí v InterSystems jako technický konzultant. Jeho hlavní snahou je docílit efektivní a rychlý přenos znalostí technologií InterSystems mezi jejich uživatele. Před nástupem do InterSystems pracoval v Praze pro pobočku velké anglické softwarové společnosti dodávající řešení pro účastníky finančního trhu v CEE.