Symposium 2015 - Přednášející

“Získejte s námi náskok“

Symp15 pozvanka avers

 

Paul Grabscheid, viceprezident pro strategické plánování (USA)

 

grabscheid paul 120x150Strategie společnosti InterSystems

 

Paul Grabscheid je odborníkem na nástroje a technologie pro vývoj databází a aplikací. Tyto své znalosti a zkušenosti využívá od roku 1986 při svém působení na různých pozicích ve společnosti InterSystems, kde se věnuje produktovému plánování a marketingu.

Před nástupem do InterSystems působil jako marketingový ředitel ve společnosti Mathematica, která se zabývala databázovým softwarem a 4GL nástroji. Jeho úkolem zde byla celosvětová expanze společnosti. Mathematica byla později převzata firmou Martin Marietta a Paul Grabscheid se stal marketingovým ředitelem v tamějším oddělení pro informační technologie. Ve firmě Martin Marietta Paul Grabscheid dohlížel na marketingové postupy u mnoha produktových řad z oblasti systémového softwaru, aplikačního softwaru a počítačových služeb.

Mezi profesionální zkušenosti Paula Grabscheida patří také poradenství při vývoji systémů pro podporu rozhodování ve státním sektoru. Paul Grabscheid získal magisterský titul na Sloan School of Management, součásti Massachusetts Institute of Technology.

 

Jörg Klingler, Group Director & ředitel pro střední a východní Evropu

Klingler Joerg 120x150px

Zahájení Symposia

Jörg Klingler nastoupil do InterSystems v dubnu 2000 na pozici ředitele pro střední a východní Evropu s působištěm v Německu.

Předtím pracoval jako generální ředitel firmy GIKOM NIS (dříve /M/A/I), specializující se na obchodně- technické poradenství. Svou kariéru zahájil ve společnosti Software AG, kde pracoval jako poradce vedení, ředitel pro mezinárodní odbyt odpovídající za japonskou klientelu na celém světě a ředitel pro východní Evropu, Jižní Afriku, Společenství nezávislých států a Blízký východ.
Jörg Klingler získal titul MBA na Mannheimské univerzitě.

 

Andreas Dieckow, Principal Product Manager

Dieckow AndreasŽhavé technologické novinky

Andreas Dieckow posluchače seznámí s inovacemi společnosti InterSystems. Zaměří se také na to, jak s nimi sladit vaše technologické a obchodní cíle.

Andreas Dieckow je hlavním produktovým manažerem v oddělení vývoje systémů. Věnuje se zejména inovativnímu produktu InterSystems, databázi Caché. Jeho úkolem je zajistit, aby systém Caché svou výkonností a funkcemi splňoval požadavky vývojářů profesionálních aplikací, a proto úzce spolupracuje jak se zákazníky, tak se zaměstnanci InterSystems. Před nástupem do společnosti InterSystems v roce 1992 Andreas Dieckow pracoval jako vývojář a technický ředitel společnosti GEC GmbH v Německu. Andreas Dieckow studoval informatiku a ekonomii na Friedrich-Alexander-Universität v německém Erlangenu.

 

Bill McCormick, Product Management Director, Caché

Představení nového vývojového prostředí

Bill McCormick

Během své prezentace Bill McCormick představí nový zásuvný modul prostředí Eclipse určený k vývoji aplikací pro Caché a Ensemble, na jehož vydání v současnosti InterSystems pracuje.

Bill McCormick působí ve společnosti InterSystems Corporation jako produktový manažer. Zaměřuje se na vývojové technologie pro základní aplikace ze skupiny produktů InterSystems. Úzce spolupracuje jak se zákazníky, tak se zaměstnanci InterSystems, aby zajistil, že produkty InterSystems budou vývojářům profesionálních aplikací poskytovat potřebné pokročilé technologie. V minulosti Bill McCormick pracoval v InterSystems jako manažer pro podporu aplikací ve světovém centru klientské péče (Worldwide Response Center), kde bylo jeho úkolem pomáhat zákazníkům co nejefektivněji využívat databázový a integrační software InterSystems. Před nástupem do společnosti InterSystems v roce 1996 byl Bill McCormick prezidentem společnosti New England Clock Co, sídlící ve Farmingtonu v americkém státě Connecticut. Bill McCormick studoval na univerzitě v Yale a získal bakalářský titul v oboru historie.

 

Ondřej Hoferek, sales engineer

Ondřej HoferekImplementace RESTful aplikací

Díky své efektivitě jsou služby založené na architektuře REST (REpresentational State Transfer) široce rozšířené, a to zejména na poli řešení pro mobilní zařízení. V rámci této akademie si ukážeme jednak, jak vytvářet a provozovat RESTful služby v Caché, a zároveň, jak tyto služby volat. I když budou příklady zaměřené na práci s Caché, techniky v nich použité lze aplikovat i při implementaci služeb v Ensemble.

Ondřej Hoferek vystudoval obor Softwarové inženýrství na MFF UK v Praze. Během studií absolvoval vedle dlouhodobé stáže v InterSystems v letech 2008 až 2012 také stáž na univerzitě v Utrechtu, kde se věnoval např. funkcionálnímu programování, moderním databázovým technologiím a sémantickému webu. Po ukončení studií působil do roku 2015 jako poradce technické podpory v InterSystems. Poté se zařadil mezi technické konzultanty InterSystems pro střední Evropu. Specializuje se na pomoc partnerům při návrhu a vývoji různorodých aplikací a práci s produkty Ensemble a DeepSee.

 

Daniel Kutáč, senior sales engineer

Daniel KutáčNová implementace JSON API

Tato prezentace posluchače seznámí s novinkami v implementaci aplikačního rozhraní JSON, které je v nové verzi našich produktů výkonnější a uživatelsky pohodlnější.

Zároveň představuje i úvod k následující interaktivní akademii.

Konfigurujeme Ensemble jako ESB - sběrnici služeb

Tato interaktivní akademie účastníky seznámí s novou funkcionalitou Ensemble pro rychlou implementaci aplikací zaměřených na propojení různých systémů navzájem.

Ukážeme si jak ESB architektura velmi efektivně napojí vaše aplikace do heterogenního podnikového prostředí bez nutnosti programování.
Součástí akademie bude instalace Ensemble na vaše notebook a realizace praktické ukázky.

Daniel Kutáč vystudoval jadernou fakultu na ČVUT v Praze. Od roku 2000 působí v InterSystems jako technický konzultant. Jeho hlavní snahou je docílit efektivní a rychlý přenos znalostí technologií InterSystems mezi jejich uživatele. Před nástupem do InterSystems pracoval v Praze pro pobočku velké anglické softwarové společnosti dodávající řešení pro účastníky finančního trhu v CEE.